Uhni se, topí se! aneb Stáří není pro sraby

Uhni se, topí se!Tak se podařilo!

Po několikaletých peripetiích, zdlouhavých jednáních a přípravách je to konečně tady. Naše humoristická knížka – Uhni se, topí se!, autorů Jiřího Poláka a Rudolfa Vítka, dostala konečně filmovou komediální podobu.

Scénář napsali za spolupráce obou autorů Tomáš Magnusek a Petr Markov, dramaturgie Pavlína Moskalyková. Film vznikl v produkci společnosti Magnusfilm.

Jedna hezčí druhé

Pohádky z Orlických horPravda pravdoucí, kouzelnému věku pohádek časem odrůstáme, ale tvůrci televizních programů dobře vědí, proč na hlavní vysílací dobu zařazují pohádky. Před televizory usedají (samozřejmě nejen) senioři-pamětníci, kteří neradi propásnou pyšnou nebo šíleně smutnou princeznu, krále, který měl potíže se solí nebo s Golemem, Popelku v sedle bělouše nebo tři veterány…

Škola na kraji města

Škola na kraji městaNepříliš frekventované staré přísloví, že člověk si zvykne i na rakev, nesporně disponuje poněkud morbidním nádechem, ale zákonitě se vybavuje nad rozlehlým románem Jany Maternové-Burčíkové s názvem ŠKOLA NA KRAJI MĚSTA. Autorka na úvod dodává, že prostředí románu je realita, která běží souběžně s námi.

Ještě k stému výročí Československa

Česká Třebová a Velká válka 1914–1918V závěru roku 2018 vydal Martin ŠebelaOFTISU Ústí nad Orlicí knihu ČESKÁ TŘEBOVÁ A VELKÁ VÁLKA 1914–1918 s požehnáním JUDr. Martina Netolického, Ph. D., hejtmana Pardubického kraje, který k ní dokonce napsal krátký, ale výstižný úvod. Publikace má pevnou vazbu a 620 stránek, což je na naše poměry úctyhodné a jde o literaturu faktu.

Čertův most

Epopej lanšperského Čertova mostu Adolfa Lachmana Stejně jako Matouš Poříčský, autor úvodu publikace Radima Duška a Barbory Kundračíkové, jsem dosud neměl povědomí, že existuje skupina nadšenců z různých koutů české republiky, kterou spojuje nenápadná zřícenina lanšperského hradu. Obrazy Adolfa Lachmana jsem poprvé spatřil díky EPOPEJI LANŠPERSKÉHO ČERTOVA MOSTU, kterou v závěru roku 2017 vydal OFTIS v Ústí nad Orlicí jako svoji v pořadí již 525 publikaci. Útlá knížka má 96 stránek a patří k těm, co je lze vsunout do kapsy a mít ji při sobě, pokud se rozhodneme pátrat v místech, o kterých jsme si přečetli, a roznítilo to v nás zájem dozvědět se o dávných tajemstvích těchto míst víc.

Devátá knížka

Devátá knížkaPřed několika lety jsem psal o pozoruhodné knížce, která představovala práce dětí ze Základní školy v Dlouhé Třebové a byla po zásluze oceněna 1. místem v soutěži literárních sborníků mimopražských škol, pravidelně je pořádá občanské sdružení ABECEDA. Pochopitelně vzbudila můj zájem a zákonitě jsem zapátral, proč tato knížka vznikla. Nebyla první a tak jsem si uvědomil, že na této škole půjde o jakousi tradici, které se tam nesporně fandí, a z textů, jež obsahovala, jsem následně pochopil, že dosud vydané knížky byly sestaveny učitelkami pro potěšení mladých autorů, jejich rodičů a blízkého okolí, což je samo o sobě ve dnešní uspěchané době záslužný a doslova pozoruhodný čin, zvláště když se v něm pokračuje.

malé logo OFTIS spol. s r. o., Příkopy 1438, 562 01 Ústí nad Orlicí, IČ 150 28 828, DIČ: CZ15028828 tel.: +420 465 52 10 52, 52 53 22, e-mail: oftis@oftis.cz
firma zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové značka: odd.C, vložka 440