Záhady a taje mlýnů v Čechách a na Moravě

Záhady a taje mlýnů v Čechách a na MoravěDo knihkupectví v průběhu minulých dní dorazila pozoruhodná kniha Martina Korečka „Záhady a taje mlýnů v Čechách a na Moravě“.

Železnohorský region očima Jana Stejskala

Příběh ze Železných horJana Stejskala můžeme s klidným svědomím označit za regionálního východočeského spisovatele a v určitém smyslu i za patriota. O tom svědčí i jeho nová kniha Příběh ze Železných hor.

Další vlna zločinnosti v detektivce Milana Duška

Umanutý milenecVětšina detektivek Milana Duška se odehrává v relativně malém prostoru, který je částečně smyšlený. S trochou nadsázky by je bylo možno přirovnat se sérií Vraždy v Midsomeru, která diváky udivuje tím, že v tomto kraji zůstal ještě někdo naživu. Ale v Midsomeru i v okolí Duškova Újezdu je ještě dost potenciálních obětí, detektivky tedy mohou pokračovat dál, například v nové knize Milana Duška Umanutý milenec.

Hlavně se z toho neposrat

Hlavně se z toho neposratNěkolikrát jsem se už na vlastní kůži přesvědčila, že i strašné a těžké situace v životě, kdy jste úplně na dně a máte pocit, že už nemůžete dál, že vás to převálcuje, vidíte s odstupem času jako to nejlepší, co se vám mohlo stát.

Potom dokážete nejen odpustit sobě a všem viníkům, ale ještě jim poděkujete za to, že to pro vás udělali, že vám dali tu tvrdou lekci. A v tu chvíli jste zvítězili sami nad sebou.

Škola na kraji města

Škola na kraji městaVýuka postižených dětí se v současné době stala velkým tématem, bohužel často víc politickým, než konstruktivním. Vyjadřuje se k ní kdekdo, přitom často chybí potřebná osobní zkušenost. Zajímavý román, týkající se této problematiky, napsala Jana Maternová Burčíková a dala mu název Škola na kraji města. A je poznat, že o problému leccos ví.

Škola na kraji města

Škola na kraji městaNepříliš frekventované staré přísloví, že člověk si zvykne i na rakev, nesporně disponuje poněkud morbidním nádechem, ale zákonitě se vybavuje nad rozlehlým románem Jany Maternové-Burčíkové s názvem ŠKOLA NA KRAJI MĚSTA. Autorka na úvod dodává, že prostředí románu je realita, která běží souběžně s námi.

malé logo OFTIS spol. s r. o., Příkopy 1438, 562 01 Ústí nad Orlicí, IČ 150 28 828, DIČ: CZ15028828 tel.: +420 465 52 10 52, 52 53 22, e-mail: oftis@oftis.cz
firma zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové značka: odd.C, vložka 440