Miluji Tě, Britská Kolumbie (Jan Drábek)

Kód zboží: KN-262
Zimní hry ve Vancouveru

Zajímavá kniha o nadcházejících vancouverských zimních olympijských hrách. Jejím autorem je česko-kanadský spisovatel a bývalý velvyslanec Jan Drábek.
SLEVA

Email
Cena
Vaše cena:51,00 Kč
Běžná cena:60,00 Kč
Ušetříte:-9,00 Kč
Skladem 1 kus

Zimní hry ve Vancouveru
Zajímavá kniha o nadcházejících vancouverských zimních olympijských hrách. Jejím autorem je česko-kanadský spisovatel a bývalý velvyslanec Jan Drábek, který se u nás představil mimo jiné svým bestsellerem „Po uši v postkomunismu“. Kniha o olympiádě bude nabízet pestré povídání o Vancouveru (který byl nedávno označen časopisem The Economist za nejlépe obyvatelné město na světě), o lyžařském středisku Whistler a malebné Britské Kolumbii vůbec. Obsahuje podrobný program her samých, popis středisek a stadionů, kde se tyto hry budou konat. Kniha je doplněna barevnými fotografiemi.
14,5 x 20,5 cm, 96 stran, brožovaná, ISBN: 978-80-7405-056-5, vyd. 2009

Recenze:

ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY NA DOSAH

MILUJI TĚ, BRITSKÁ KOLUMBIE s podtitulem: Zimní hry ve Vancouveru, je publikace, kterou připravilo vydavatelství OFTIS v Ústí nad Orlicí z textů JANA DRÁBKA, česko-kanadského spisovatele, který není ani našim čtenářům neznámý, jmenujme například publicistické knížky „Po uši v protektorátu“ a „Po uši v postkomunismu“, které vydal Knižní klub.
Jan Drábek se narodil v Praze v roce 1935. V roce 1948 s rodiči emigroval. Po sedmnácti letech v Německu, Rakousku, Indii a USA, kde získal BA v anglické literatuře na univerzitě ve Washingtonu, přesídlil do Vancouveru v Britské Kolumbii, což je jedna z provincií Kanady. 10 let učil na střední škole a psal beletrii a non-fiction. Od roku 1990 působil na ministerstvu zahraničních věcí v Československu, pak jako velvyslanec v Keni a v Albánii. Po návratu do Kanady věnuje veškerý čas psaní. Byl prezidentem sdružení spisovatelů Britské Kolumbie.
Knížka obsahuje dvanáct esejí různé délky (Olympijská rozcvička - Miluji tě, Britská Kolumbie – Dějiny Britské Kolumbie – Přes hory Skalisté do nákupního střediska – S úsměvem do Vancouveru – Whistler: Marylin Monroeová lyžařských středisek – Ještě k tématu těch hranic – Dcery neměly moc Bowen rády – Bůh žehnej naším trajektům – zapomenutý nezapomenutelný Matěj Bucka – Významní – A jak dál) a v těch se autorovi skvěle podařilo seznámit nás se svoji novou vlastí, o jeho vztahu k ní svědčí i sám název, jenž dal jedné ze svých esejí a zákonitě ji nese i celá publikace. Je až obdivuhodné s jakou suverenitou nás – čtenáře ze srdce Evropy - provádí po své Britské Kolumbii a servíruje nám její minulost i přítomnost a dokonce se snaží nahlédnout i do budoucnosti. Sympatické na textech je, že jsou stručné a současně obsažné, že vyhmátnou charakteristické rysy míst i lidí, kteří tam žijí, velice cenný je humor, jenž vyslovené nijak nezpochybňuje, a nelze opomenout, že po přečtení máme pocit, jako bychom právě o takovém kraji snili a možná přijde i touha Britskou Kolumbii navštívit. Autor něco takového možná tušil a tak v eseji o ostrovu Bowen (kde je na jeden čtvereční kilometr v průměru pouze 42 obyvatel) napsal: Takže jen přijeďte, ještě je tu místo.
Součástí publikace jsou i Stránky z Vancouveru. Jde o články zveřejněné v časopisu Xantypa a uvádí je perokresba Jaroslava Drábka, otce autora, tak viděl město Vancouver v létě 196, a pak nalistujeme i barevné fotografie, mezi nimiž najdeme např. symbolický oblouk na hranicích mezi USA a Kanadou s nápisem Děti jedné matky, lokomotivu, která v roce 1887 jako první dorazila přes Skalisté hory do Vancouveru, a samozřejmě nemohl chybět ani černý medvěd, o tomhle huňáči, jenž obývá tamní lesy, se autor rovněž zmiňuje.
A konečně přichází to, co je v podtitulu knížky, a spělo k tomu téměř vše, co je jejím obsahem. Ve Vacouveru a jeho okolí se budou v roce 2010 konat zimní olympijské hry. Nalezneme zde informace o zahajovacím a zakončujícím ceremoniálu, o olympijské vesnici ve Vancouveru i ve Whistleru, místa, datumy i časy jednotlivých soutěží: ledním hokej, curling (metání), krasobruslení, rychlobruslení, boby, saně, skeleton, akrobatické lyžování, běhy na lyžích, biatlon, skoky na lyžích, severská kombinace, alpské lyžování.
Miluji tě, Briská Kolumbie je knížka vydaná v pravý čas a patří za ní dík Janu Drábkovi, ale i vydavatelství OFTIS.

Milan Dušek

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Doprava nad 1 000 Kč ZDARMA

Doprava zboží ZDARMA
v rámci České republiky
při objednávce nad 1 000 Kč.
Obchodní podmínky

ZAREGISTRUJTE SE

Zaregistrujte se a získáte snadný a rychlý přístup ke všem funkcím našeho obchodu.
Registrace

RYCHLÝ KONTAKT

+420 465 521 052
+420 465 525 322
Volejte od 8:00 do 15:00 hodin
info@oftis.cz

malé logo OFTIS spol. s r. o., Příkopy 1438, 562 01 Ústí nad Orlicí, IČ 150 28 828, DIČ: CZ15028828 tel.: +420 465 52 10 52, 52 53 22, e-mail: oftis@oftis.cz
firma zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové značka: odd.C, vložka 440